A szakkollégium rengeteg energiát fordít hallgatói képzésére

2019. július 16.

Harsányi Pál a családi vállalkozásban dolgozva szerette meg a mezőgazdasági munkát, így nem volt kérdés, hogy milyen szakra jelentkezik az egyetemen.

 

Milyen tanulmányokat végzel?

 

Másodéves vidékfejlesztői agrármérnök vagyok a Debreceni Egyetemen. Apai ágon a nagyszüleim mezőgazdasággal foglalkoznak, s mivel hat lány mellett én vagyok az egyedüli fiúunoka, mindig én voltam az, aki besegített ezekbe a munkálatokba. Idővel annyira megszerettem, hogy eldöntöttem, komolyabban szeretnék ezzel foglalkozni – talán még előnyöm is származott abból az egyetemen, hogy gyakorlati tapasztalatokkal rendelkeztem például növénytermesztés, állattenyésztés terén. 

 

Hogyan kerültél a WISZ-be?

 

Keresztapám ajánlotta figyelmembe, hogy a szakkoli pótfelvételit hirdetett, én pedig rövid tájékozódás után jelentkeztem is. Nagyon kedvelem az embereket, a társaságot, így hamar megszoktam a közeget.

 

Mi volt a legkiemelkedőbb számodra az elmúlt évből?

 

Többet is mondanék: ilyenek például a „bennmaradós” hétvégék – nagyszerű, hogy a szakkollégium mennyi energiát fordít a hallgatói képzésére. Az Illem, etikett, protokoll például kifejezetten tetszett. Aztán ott volt a szegedi konferencia, ahol remek előadásokat hallhattunk, vagy a cigánymissziós imanap Káposztásmegyeren – engem is meghatottak a bizonyságtételek.

 

Milyen terveid vannak a jövőre?

 

Szeretném mesterképzésben folytatni a tanulmányaimat, de ezt már csak levelező tagozaton – remélem, hogy már a Bsc után elkezdhetek dolgozni. Noha a mezőgazdaság főleg a vidékhez kötődik, szívesen kipróbálnám magam Budapesten. Előtte még jó lenne egy erős gyakornoki helyre bekerülni az alapképzés végén.

 

 

 

Partnerek