A szakkollégiumban sokkal természetesebb a barátkozás

2019. július 22.

Jó érzés hallani, hogy hallgatóink többségének a WISZ közössége és az intézmény keresztény szellemisége jelenti a legfőbb vonzerőt. A dietetika szakon tanuló Pető Tamara sincs ezzel másként.

 

Miért éppen ezen a szakon kezdted el tanulmányaidat?

 

Leginkább a családban tapasztaltak miatt: a magas vérnyomás, a cukorbetegség több szerettemnél is előfordult korábban, és láttam, mennyire hasznos tud lenni, ha az ember odafigyel a táplálkozásra. A második félévem keményebbre sikerült az egyetemen, hiszen több olyan tárgyam is volt – anatómia, élettan – melyekre rengeteget kellett tanulnom. Úgy éreztem, jobban összetorlódtak a napok, amely időmenedzselés szempontjából mindenképp hasznomra vált.

 

Hol tervezed hasznosítani a megszerzett tudást?

 

Evészavarral küzdő embereken szeretnék segíteni. Azzal szeretnék hozzájárulni a jólétükhöz, hogy elmondom nekik, mit és mit ne egyenek, hiszen az étel hihetetlenül sok mindent befolyásol testünk működésében. Ez az egyik része, a másik pedig, hogy szeretnék afféle „aktivista”-szerepet betölteni a társadalomban. Főleg a fiatalokat céloznám meg a helyes táplálkozási szokások megtanításával.

 

Miért keltette fel érdeklődésedet a WISZ 2018-ban?

 

Egy barátnőm ismerőse járt ide, aki elmondta, milyen előnyökkel jár a szakkollégiumi tagság. Számomra az számított leginkább, hogy keresztény intézményről van szó. Korábban eléggé tartottam attól, hogy olyan koliba kerülök be, ahol sokan vannak, gyakori a bulizás, és hiányzik a magánszféra. A másik az ösztöndíjprogramba történő bekapcsolódás, hiszen korábban azon gondolkoztam, hogy dolgozni fogok egyetem mellett – így azonban jobban tudok fókuszálni a tanulmányaimra.

 

A szakkollégiumi életben mi tetszett leginkább?

 

Azok a programok, melyek a karakterfejlődést helyezik középpontba, de maga az intézmény kialakítása is egyből szimpatikus lett. A társalgóban bármikor le lehet ülni tanulni, beszélgetni, vagy filmet nézni, és nagyszerű könyvtár áll a rendelkezésünkre. A WISZ-ben sokkal természetesebb a barátkozás, melynek köszönhetően sokkal közösségibb emberré váltam.

 

Mivel foglalkozol szabadidődben?

 

Leginkább olvasok, főleg életrajzi könyveket, pszichológiai kiadványokat, de egyre jobban érdekel a grafológia is.

Partnerek