Fontos, hogy a WISZ közössége egyszerre cigány és református is

2019. július 22.

Rostás Melinda egy határ melletti, kárpátaljai kisvárosból, Csapról származik, és az első pillanatban megszerette a szakkollégiumot.

 

Milyen szakon tanulsz?

 

Szüleim azt szerették volna, ha a nyelvekkel, az irodalommal kezdek valamit, engem azonban mindig a természettudományos tárgyak vonzottak. Mivel mi hamarabb érettségiztünk, már 17 évesen el kellett döntenem, merre megyek tovább.

 

És hogyan döntöttél?

 

A szívemre hallgattam, így az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szakra adtam be a jelentkezésemet Debrecenben, viszont egy évet kihagytam, és nyelveket tanultam: németet, koreait, oroszt. Most már viszont második évem végére értem a szakon, patológiai analitikai specializáción. De nem akarok megállni: legalább tíz évet szeretnék a tanulásra szánni a PhD-vel együtt.

 

Nyelvekkel van további terved?

 

Igen, mert terveim között szerepel, hogy a tanulmányaim egy részét külföldön végezném, de munkavállalás szempontjából sem zárom ki ezt.

 

Hol találtál rá a szakkolira?

 

Neptunon, a vizsgaidőszak kellős közepén – egyből szimpatikussá vált, hogy a közösség egyszerre cigány és református is.

 

Hogyan tetszettek az eddigi programok?

 

Igyekeztem maximálisan ott lenni minden alkalmon, amelyre lehetőségem nyílt, a szakkollégiumi hétvégéken túl a konferenciákon is – Szegeden már elő is adhattam a méhnyakrákszűrések fontosságáról.

 

Mik a terveid?

 

Szeptembertől szeretnék beköltözni, és immár kollégistaként részt venni a WISZ programjain.

Partnerek