Tóth Anna a DE-ÁOK-n végzi tanulmányait, klinikai kutatónak készül – mindehhez a WISZ nyugodt hátteret biztosít számára.
Milyen volt az elmúlt éved az egyetemen?
Kutatási területet váltottam, humángenetikáról immunológiára, a következő félévben pedig gyakorlaton veszek részt, melynek első részét Budapesten fogom megcsinálni egy neurobiokémiai csoportban. Kemény éven vagyok túl, ezért folyamatosan igényeltem azt a nyugalmat, amit a szakkoli adott nekünk. Például a bibliaórák által: ha tanulás miatt ki is kellene hagynom egyet, a kezdődő dicsőítés mindig odahúzza a szívem.
Másfél éve vagy a szakkoli hallgatója – megéri wálisnak lenni?
A szakkollégiumi munkatársak nagyon igyekeznek, hogy a lehető legjobb szakmai programot állítsák össze számunkra. Ezt néha nehéz összeegyeztetni a feszített egyetemi tempóval – de így is hatalmas előnyt jelent a WISZ-hallgatónak lenni.
Milyen számodra az intézmény légköre?
Nagyszerű közösség alakult ki, ebbe pedig a munkatársak is ugyanúgy beletartoznak. Előfordult, hogy többen ültünk körül egy asztalt az imateremben, tanulás végett: én jegyzőkönyvet írtam, egy társam a földrajzot bújta, más a furulya fogásait próbálgatta – mindig próbálunk figyelni egymásra.
Így jobban megy a tanulás?
Mivel összeszoktunk, sokkal hatékonyabb – ha néha nem bírjuk cérnával, a közös kikapcsolódás is rengeteget segít.