2017 őszén a Nemzeti Tehetség Program támogatásával elindult a WISZ Kutatói Klub, melynek keretében novemberben tartottuk a már hallgatók bevonásával zajló első nagy közös találkozót.
A programba neves kutatók is bekapcsolódtak: Dr. Pusztai Gabriella az MTA doktora (a DE Neveléstudományok Intézetének egyetemi tanára), Szabóné Dr. Kármán Judit Ph.D (romológus, tanszékvezető főiskolai docens, a DRHE Teológiai Intézet Romológia Tanszékének vezetője), Ceglédi Tímea és Hamvas László szociológus doktorjelöltek.
A klub alapkoncepciója, hogy erősítse, támogassa a Wáli István Református Cigány Szakkollégium hallgatóinak kutató munkáját.
Kutatásokból eddig sem volt hiány. Számtalan megkeresés, kérés érkezik a szakkollégium és diákjai felé, amely többnyire őket akarja vizsgálni, mérésbe vonni.
Egyéni kutatásokat maguk a hallgatók is végeznek tanulmányaik során. Meghatározóak az egyéni célok, hogy ki milyen szakra jár, életének és tanulmányainak melyik szakaszában van, készül-e tudományos munkára, OTDK-ra, vagy „csak” a záródolgozatát szeretné szakszerűbb adatokkal alátámasztani.
A WISZ Kutatói Klubbal valami közös létrehozása a cél, amely kicsit rólunk/róluk is szól.
A Kutatói Klub maga szabályozza működését, hallgatók közös döntése alapján az első közös kutatás nem kibővített lesz, és most nem szokásokat, recepteket vagy éppen meséket fogunk gyűjteni (ilyen tanulmányok már készültek a WISZ-ben).
Az érdeklődés középpontjába a végzett hallgatók (alumnusok) kerültek, az ő életútjuk, tudásuk, tanulságuk. Rájuk kíváncsiak most leginkább a hallgatók. Arra, hogy mik a tapasztalataik, hogyan élték meg a szakkollégiumi időszakot, üzennek-e valamit nekik mostani és leendő szakkollégistáknak.
Innen folytatjuk a decemberi találkozóval tovább.
A tanév végén készül egy közös kiadvány, amit már most nagyon várunk.