A Wáli István Református Cigány Szakkollégium 2019/2020-as tanévének második félévében, a koronavírus okozta veszélyhelyzet miatt gyökeresen át kellett alakítani szakmai tervünket – az alábbiakban Mózes Áron részletezi ennek a folyamatnak a lépéseit.
Haga Éva Karolina vagyok, a Debreceni Egyetem Állam és Jogtudományi karán végeztem el a jogi asszisztensi felsőoktatási szakképzést, ezt követően jelentkeztem alapképzésre, és 2020 nyarán kaptam kézhez az igazságügyi igazgatási alapszakos diplomámat.
Balogh Alex vagyok, és az alábbi írásomban be szeretném nektek mutatni, hogy mennyire fontos a WISZ által biztosított kollégiumi szállás, elmesélek pár személyes tapasztalatot, és jó tanácsot, amit jó megfontolni.
Az Európa Rádió riportere, Búzás Borbála készített interjút Mózes Áronnal, a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium igazgatójával. A beszélgetés témái az elmúlt félév tapasztalatai, valamint a közelebbi és távolabbi jövőben megvalósítandó tervek voltak.
Komoly kihívással találta szemben magát a személyes kapcsolatokat fókuszába helyező debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium a COVID-19 világjárvány miatt – ám Mózes Áron büszkén tekint vissza a 2019/2020-as tanévre, hiszen az intézmény hallgatói és munkatársai egyaránt remekül vették az eléjük kerülő akadályokat. Alábbi interjúnkban a WISZ igazgatója tekintett vissza erre az időszakra.
Godó Katalin 2019-ben végezte el a magyar-német tanári képzést a Debreceni Egyetemen, az oktatás helyett azonban tudományos pályára lépett, és ősztől doktoranduszként folytatta tovább tanulmányait. Első PhD-s évét követően Katalin a kutatói élet kihívásairól és örömeiről, illetve ehhez szervesen kapcsolódó önkéntes munkájáról mesélt.
Ha egy közösség és lelki élet kapcsolatáról van szó, a kettő nehezen elképzelhető személyes találkozások nélkül. A Wáli István Református Cigány Szakkollégiumban azonban ezt nagyrészt sikerült a koronavírus okozta veszélyhelyzetben digitálisan megoldani. A fizikai távolság melletti lelki közelségről, valamint a tanév második részének kihívásairól Lovász Márton, a WISZ lelkésze mesélt.
Rostás Melinda vagyok, jelenleg harmadéves orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szakos hallgató, és immáron másfél éve a WISZ tagja vagyok. De hogy hogyan is jutottam el eddig?
A Wáli István Református Cigány Szakkollégium történetében először került sor házi konferenciára online, ahol intézményünk munkatársai és az eredményről szavazó zsűri tagjai részben a szakkollégiumból, részben pedig interneten keresztül kapcsolódtak az előadásaikat teljes egészében a virtuális térben tartó hallgatókhoz.
Egyetemistának lenni sokkal felelősségteljesebb, mint középiskolásnak. A legtöbben ilyenkor kerülnek el először huzamosabb időre otthonról. Ebbe a teljesen új környezetbe nem mindenkinek könnyű belerázódni, különösen fontos hogy az iskola mellett legyen egy jó közösség, amihez tartozhatsz. Ilyen jó közösség a Wáli István Református Cigány Szakkollégium.